Sleva 10 % v zámecké kavárně Caffé Lescourant

Štáblovice 1, 74782 Štáblovice
Zpět na výpis

Vychutnat si můžete výběrovou kávu, domácí zákusky a v neposlední řadě genia loci tohoto jedinečného místa.

O aktivitě

Typ aktivity
Jídlo a pití
Vhodné pro
Páry
Přátelé
Rodiny s dětmi
Senioři
Lze provozovat za počasí

Caffé Lescourant je umístěno v přízemí severního křídla zámecké budovy v prostoru, který vzniknul přístavbou v polovině 18. století. Od té doby až do 20. století sloužil jako zámecká kuchyně.

Stavebníky, mimo jiné zmíněné barokní kuchyně, byli příslušnici rodu Lescourant de la Rochelle, tehdejší držitelé Štáblovic. Na jejich počest dnes nese kavárna jméno Caffé Lescourant.


Rádi bychom Vás pozvali k posezení buď přímo v kavárně nebo na přilehlém nádvoří zámku. Vychutnat si můžete výběrovou kávu, domácí zákusky a v neposlední řadě genia loci tohoto jedinečného místa.

Aktuální informace otevírací doby naleznete na stránách www.stablovice.cz či na tel. čísle 602 228 228 nebo zamek@stablovice.cz

ZOBRAZIT CELÝ POPIS
Zámek Štáblovice

Zámek ve Štáblovicích je usazen v mírném svahu naproti kostelu sv. Vavřince a shlíží na dění v obci již po dobu více než 500 let. V historii byl sídlem mnoha šlechtických rodů, přestál doby úpadku a ohrožení a zažil období rozkvětu a zvelebování. Od roku 2021 je otevřen veřejnosti, která může v rámci prohlídkového okruhu navštívit nejreprezentativnější prostory zámku. Průvodci a průvodkyně v dobových kostýmech provedou návštěvníky erbovním sálem nebo také renesanční síní zbudovanou v 16. století. Barokní schodiště je zavede do piana nobile zámku, kde si budou moci prohlédnout reprezentativní salóny, jídelnu, ale také prostory, v nichž měl poslední štáblovický baron svoji ložnici a pracovnu.


V zámeckém parku, jenž je volně přístupný ve dnech, kdy je otevřen zámek, je možné obdivovat původní staleté stromy, ale také křehkou krásu kvetoucích rostlin. A pro děti bude od prázdninových měsíců připravena objevná cesta za tajemstvími zámeckého parku.

Jak uplatnit benefit

Po předložení karty obsluze, Vám bude poskytnuta sleva ve výši 10 %.

BENEFIT s turistickou kartou

Sleva 10 % z celkové útraty nad 300 Kč v zámecké kavárně Caffé Lescourant.

Jak uplatnit benefit?
Kontakt
Zámek Štáblovice
Štáblovice 1, 74782 Štáblovice
Kontaktujte provozovatele
+420 602 228 228