O turistické kartě

Turistická karta Opavské Slezsko

Turistická karta Opavské Slezsko nabízí celou řadu skvělých aktivit a atraktivit za zvýhodněnou cenu nebo s nějakým benefitem. Nabídka je velmi pestrá a zahrnuje především oblast kultury a volnočasových aktivit. Turistická karta nabízí spoustu zábavy jak pro jednotlivce, tak rodiny s dětmi. Výhodně tak můžete navštívit zámky, muzea, sportoviště, aquapark a mnoho dalších atraktivit.

Turistická karta Opavské Slezsko šetří vaši peněženku a díky jedinečnému rezervačnímu systému si můžete zakoupit vstupenky, či rezervovat aktivitu v předstihu. V systému si jednoduše vyberete termín, případně čas, přičemž hned vidíte, zda je aktivita volná nebo obsazená. Po zaplacení obdržíte vstupenku s unikátním QR kódem přímo do telefonu.

Typy karet a jejich funkce:

Typy Turistických karet Opavské Slezsko a jejich funkce

Jak karta funguje?

Turistickou kartu Opavské Slezsko si můžete pořídit ve fyzické nebo elektronické podobě. Záleží jen na vás, jakou formu preferujete. Ta elektronická má jednu výhodu navíc - online nákup a rezervaci aktivity.

Obě karty fungují na základě jedinečného QR kódu, který vás opravňuje využít všechny benefity, které se na kartu vážou. Máte hned dvě možnosti, jak kartu využít. Jednak se můžete kartou jednoduše prokázat u poskytovatele aktivity a na místě zaplatíte zlevněné vstupné, či využijete jiný benefit. Případně, a to platí pouze pro kartu elektronickou, pokud si aktivitu včetně slevy nebo benefitu zakoupíte online, obdržíte obratem vstupenku do svého telefonu a na místě se již nemusíte zdržovat v řadě u pokladny.

Turistická karta (QR kód): karta ve fyzické nebo elektronické podobě platí obecně pro veškerou nabídku, kdy se kartou prokazujete na místě konkrétní atraktivity. Kartu stačí jednoduše předložit u poskytovatele aktivity či služby, ti ověří její platnost a vy na místě zaplatíte zvýhodněné vstupné, či čerpáte jiný benefit, který se k dané atraktivitě váže.

Vstupenka či poukaz (QR kód): platí pouze pro variantu elektronické karty - pokud si na portálu Opavskocard.cz (po přihlášení) vyberete aktivitu či službu, kterou si rovnou zarezervujete a zaplatíte online, přijde Vám obratem do e-mailu vstupenka/poukaz se samostatným QR kódem. Tímto kódem se u poskytovatele prokážete, až si půjdete aktivitu užít.

Jak Turistická karta Opavské Slezsko funguje?

Jaké jsou výhody on-line nákupu aktivit?

Aktivity, které lze nakoupit on-line jsou označeny příznakem "on-line rezervace" a v detailu dané aktivity najdete rezervační systém. Vy tak máte možnost zvolit si termín, případně čas a zajistit si skvělé zážitky dopředu.

  • vidíte aktuální dostupnost kapacit jednotlivých aktivit
  • rychlá a pohodlná rezervace
  • vstupenka přímo v telefonu šetří čas i přírodu
  • dovolenou a aktivity si můžete naplánovat dopředu z pohodlí svého ubytování

Kde kartu získat?

Každý návštěvník, který se v oblasti Opavské Slezsko ubytuje alespoň na 2 noci, dostane kartu přímo u vybraného ubytovatele zdarma. Karta bude platná po dobu vašeho ubytování (např. ubytování na 10 dnů = platnost karty 10 dnů).

Druhou možností, jak kartu získat, je nákupem v turistickém informačním centru. Zde si můžete vybrat mezi tří a pětidenní variantou.

UPOZORNĚNÍ: Prodej v turistických informačních centrech bude spuštěn individuálně v průběhu léta. Aktuální seznam dostupných míst najdete v záložce Zde získáte kartu.

Kolik stojí pořízení karty?

V partnerském ubytovacím zařízení při 2 a více nocích

Délka platnosti Plná cena Zlevněná cena*
po dobu vašeho ubytování ZDARMA ZDARMA

V turistickém informačním centru

Délka platnosti Plná cena Zlevněná cena*
3denní 80 Kč/ osoba 40 Kč/ osoba
5denní 130 Kč/ osoba 60 Kč/ osoba

(*) děti do 6 let zdarma, děti 6 - 15 let, studenti do 26 let, senioři 60+, ZTP