VšeUbytovací zařízeníTuristická informační centra

Každý turista, který se v oblasti Opavské Slezsko ubytuje alespoň na 2 noci, dostane kartu přímo v partnerském ubytovacím zařízení zdarma. Karta bude platná po dobu vašeho ubytování (např. ubytování na 10 dnů = platnost karty 10 dnů). Druhou možností, jak kartu získat, je nákupem v turistickém informačním centru. Zde si můžete vybrat mezi tří a pětidenní variantou. Více informací zde.

Ubytovací zařízení

Restaurace a penzion Stará celnice
Celní 407/5, 74801 Hlučín
Kontaktujte provozovatele
+420 595 048 518
Web

Restaurace a penzion Stará celnice je stylová restaurace s výhledem na hlučínské jezero v nádherné přírodní oblasti vhodné pro rekreaci, odpočinek i sport.

Nabízíme Vám kvalitní kuchyni z čerstvých surovin, ručně točenou křupavou pizzu a domácí moučníky.Ke stálému jídelnímu lístku máme denní meníčka od pondělí do pátku, v sobotu, neděli a sváteční dny víkendové menu vše za zvýhodněnou cenu a se sezonními pokrmy.

Součástí areálu je bezplatné velké parkoviště, dětské hřiště a zastřešená letní zahrada s grilem.

Hotel Iberia
Pekařská 99/11, 74601 Opava
Kontaktujte provozovatele
+420 553 776 700

Hotel vznikl rekonstrukcí domů z 19. století, nachází se v centru Opavy, je snadno dostupný autem nebo MHD. Interiér hotelu navozuje příjemný pocit klidu, pohody a bezpečí.

Cyklobar a penzion 100dola
Slezská 45/93, 74705 Opava
Kontaktujte provozovatele
+420 730 547 550

Hledáte klid vesnice, s místním koloritem a výhodami městské dostupnosti? Tak jste tady správně. Cyklobar a penzion 100dola se nachází v klidném prostředí na konci vesnice,v blízkosti Hoštických luk a soutoku řeky Opavy s Moravicí,na cyklotrase 55 z Jeseníků do Ostravy. Uvnitř cyklobaru k dispozici posezení pro 30 osob,na zahrádce dalších 50. Nekuřácké prostředí,wifi,WC,čepujeme pivo Bernard a Svijany,v nabídce alko i nealko,jídlo dle aktuální nabídky.

Budova byla postavena v roce 1955 rodinou J.Janika k uskladnění sena, slámy a ustájení hospodářských zvířat.Ještě dnes Vás budou doprovázet viditelné artefakty z dřívějších dob. Budova se začala rekonstruovat od roku 2014,v roce 2016 byl otevřen cyklobar a v roce 2019 tři apartmány v horních patrech. Jsme připraveni nabídnout kolemjdoucím i kolem jedoucím cestovatelům zázemí k občerstvení, přespání i relaxaci.

Davidův Mlýn
Staré Těchanovice 46, 74901 Staré Těchanovice
Kontaktujte provozovatele
+420 552 308 389

Davidův mlýn vám nabízí denně čerstvé ryby z našich rybníků v restauracích Vážka a Bar&Grill, úžasné ubytování, pokoje i apartmány s vlastní kuchyňkou, nádhernou přírodu a čistý vzduch po celý rok, keramickou dílnu pro vaše výtvarné ambice, wellness procedury, venkovní vyhřívaný bazén, grilšopu k oslavám, posezení i rožnění, cyklotraily přímo za branami našeho areálu, lanové centrum, veřejný putting golf a mnoho dalšího. Stačí přijet na den či na týden, všichni jsou vítáni a všichni si přijdou na své.

Areál Davidův mlýn se nachází v malebném údolí řeky Moravice 25 km od Opavy v krajině příjemné pro oko i pro pobyt, v přírodě, která potěší každého vnímavého návštěvníka.

Autokemp Podhradí
Vítkov, 49.810104, 17.754124
Kontaktujte provozovatele
+420 731 485 665

Chráněná oblast údolí řeky Moravice poblíž Kružberské přehrady a Slezské Harty vybízí k turistickým vycházkám panenskou přírodou. Atraktivní jsou zejména návštěvy zámku Hradec nad Moravicí, zříceniny hradu Vikštejna a Jánských koupelí. Na své si zejména příjdou milovníci cykloturistiky. Říční údolí podél řeky Moravice je jednou z nejkrásnějších přírodních dominant regionu Vítkovska. Nádherné pohledy ze skalnatých výšin vás určitě ohromí.

Hotel Koruna
náměstí Republiky 450/17, 74601 Opava
Kontaktujte provozovatele
+420 777 747 047

Ubytování v historickém centru Opavy. Jen krok k památkám, ale stejně tak i k restauracím, menším či větším obchodům. To je náš hotel s výbornou dostupností, ať už jedete autem, vlakem či autobusem. Máme bohatou minulost a s moderní recepcí, výtahy, pokoji i restaurací věříme v ještě bohatší budoucnost. Podílejte se na ní společně s námi a přijeďte do hotelu Koruna v Opavě. Těšíme se na Vás!

Farma Klokočov
Vítkov 84, 74747 Vítkov
Kontaktujte provozovatele
+420 603 874 741

Přijeďte k nám na chvíli odložit svoje starosti a užívat si klid a přirozený běh věcí uprostřed nedotčené přírody Oderských vrchů. Na biofarmě Klokočov najdete mnohem víc než jen stylové ubytování, dobré jídlo a půvabné výhledy. U nás můžete trávit čas přesně tak, jak se vám bude líbit.

Farma Klokočov, nabízí ubytování pro 60 lidí, produkty z vlastní sýrárny a vyjížďky kočárem taženým koňmi do volné přírody. Zajděte si do restaurace Františkův dvůr, vydejte se na procházku po okolí a užijte si den podle svého.

Hotel Belaria Resort***
Žimrovická 663, 74741 Hradec nad Moravicí
Kontaktujte provozovatele
+420 553 652 536

Nově zmodernizovaný Hotel Belaria Resort*** se nachází v blízkosti pohádkového zámku Hradec nad Moravicí, v údolí protkaném stejnojmennou řekou Moravicí. Hotel je obklopen nádhernou přírodou, zámeckými loukami a lesy, což ve Vás vyvolá pocit absolutního klidu a pohody. Tato kombinace spolu s nově vybudovaným wellness centrem, kvalitními masážemi a výborným jídlem Vám zaručí ten nejlepší zážitek a odpočinek. Hotel je vhodný nejen k relaxačním a romantickým pobytům, ale i k rodinným dovoleným, při kterých se Vaše děti rozhodně nudit nebudou.

Autokemp Hlučín
Hlučín, 49.896893, 18.169275
Kontaktujte provozovatele
+420 601 533 057
Web

Kemp na břehu Hlučínského jezera, ideální k odpočinku i sportovnímu vyžití. V sezóně mnoho sportovních příležitostí, nádherné prostředí.

Relax Pension Schönwald
Budišov nad Budišovkou, 49.764015, 17.59062
Kontaktujte provozovatele
+420 602 554 356

Relax pension se nachází na klidném místě v Podlesí, 5km od Budišova nad Budišovkou. Nabízí ubytování pro 21 osob, výborné jídlo a wellness.

Hotel Katerain
Ratibořská 1580/37, 74705 Opava
Kontaktujte provozovatele
+420 703 685 685

Najdete nás na Ratibořské ulici . Vjezd na parkoviště a vchod do hotelu pro ubytované hosty je z ulice Partyzánská. Oba vchody jsou viditelně označeny. Hotel je tři minuty chůze od centra Opavy. V blízkosti hotelu je množství obchodů, památek i kulturních středisek. V bezprostřední blízkosti je cyklostezka, která navazuje na hustou síť cyklostezek regionu Opavské Slezsko.

Okolí hotelu

Opavu byste měli navštívit pro její čistotu, půvab a poklidnou atmosféru. Ne nadarmo se jí přezdívá „Bílá Opava“. Množství památek i zeleně vybízí k poznání a procházkám. Inspirující jsou výlety do okolí, protože region Opavské Slezsko má co nabídnout. Množství turistických tras i cyklostezek, víkendových a kulturních akcí by webové stránky hotelu nedokázaly obsáhnout. Proto nabízíme zajímavé odkazy, které se mohou stát inspirací k výletu do Opavy. My Vám poskytneme kvalitní a cenově zvýhodněné víkendové ubytování, pevné zázemí při Vašich cestách.

Mlýn vodníka Slámy
K Mlýnu 1, 74792 Háj ve Slezsku
Kontaktujte provozovatele
+420 721 952 515

Ať už hledáte aktivní a hravé zážitky nebo prostor k dokonalému lenošení, u nás se vám otevírá celá plejáda možností, se kterou si můžete dopřát několikanásobný zážitek. Vše vždy vymýšlíme tak, aby si každý zde našel své.

Hotel Kramer
Ostrožná 230/34, 74601 Opava
Kontaktujte provozovatele
+420 733 535 433

Hotel a Apartmány Kramer se nacházejí v samém srdci města Opavy, v pěší vzdálenosti od všech významných opavských památek.

Svou širokou škálou nabídky pokojů a apartmánů uspokojí náročné cestovatele i rodiny s dětmi.

Lidový dům Opava
Otická 638/10a, 74601 Opava
Kontaktujte provozovatele
+420 725 878 686

Penzion Lidový dům Opava je umístěný na okraji samotného historického centra města Opavy a poskytuje dokonalou dopravní dostupnost. Nabízí ubytování v moderně a luxusně zařízených pokojích se sociálním zařízením, velkoplošnou TV a v rámci studia také s kuchyňským koutem. V celém areálu je možnost využití bezplatné Wi-Fi sítě, která poskytne stabilní připojení i pro vaše pracovní aktivity.

Ubytování v našem penzionu je vhodné pro jednotlivce, páry, obchodní cestující, ale také rodiny s dětmi. V rámci areálu je dostupné také parkování a je možné využít restauraci v přízemí. V blízkém okolí penzionu se nachází také parky či dětská hřiště. V širším okolu města Opavy může lákat k návštěvě mnoho zámků, zejména státní zámek Hradec nad Moravicí, Raduň či Kravaře, které jsou velmi dobře dostupné autem, autobusem, vlakem či na kole.

Penzion Raketa Bowling
Krnovská 553/184, 74707 Opava
Kontaktujte provozovatele
+420 553 710 090

Součástí našeho sportovního centra je také penzion se sedmi velmi útulnými, moderně vybavenými pokojemi. Nabízíme Vám šest dvoulůžkových pokojů s možností jedné přistýlky a jeden čtyřlůžkový pokoj až pro šest osob. V přízemí je nově vybudován apartmán pro 5 hostů s oddělenou kuchyňkou, určený především pro dlouhodobě ubytované hosty. Součástí pokojů je sociální zařízení se sprchovým koutem, TV, klimatizace a neomezené Wi-fi připojení zdarma. U penzionu se nachází velké parkoviště a také zastávka MHD. Všechny pokoje jsou nekuřácké. Určitě také oceníte možnost pobavit se na bowlingu nebo dobře poobědvat či povečeřet v naší příjemné restauraci. U nás máte i možnost výběru ubytování se snídaní.

Penzion Nad Stájí
Jakartovice 35, 74753 Jakartovice
Kontaktujte provozovatele
+420 737 240 758

Penzion nad stájí se nachází v malebném a klidném podhůří Hrubého Jeseníku v obci Jakartovice. Tato obec se nachází mezi vodními přehradami Kružberk a Slezská Harta.

V okolí obce Jakartovice naleznete spoustu břidlicových lomů, z nichž velká část je zatopená křišťálově čistou vodou a tyto hlubiny jsou rájem vyznavačů potápění. I milovníci pěší turistiky si zde přijdou na své díky spoustě turistických stezek.
Hostům našeho penzionu je k dispozici stylová restaurace, zastřešené posezení s ohništěm, venkovní vyhřívaný bazén a krytá kruhová jízdárna určená k pořádání svateb, či oslav. Příjemné prostředí můžeme poskytnout rodinám s dětmi, sportovně založeným hostům i firmám pro účely vzdělávacích pobytů apod.

Areál Salaš
Opavská 386, 74741 Hradec nad Moravicí
Kontaktujte provozovatele
+420 732 999 989

Stylová restaurace po rozsáhlých rekonstrukcích se nachází v Hradci nad Moravicí, na hlavním tahu z Opavy do Fulneku. Vynikáme poctivou domácí českou kuchyní.

Restaurace se skládá z hlavního sálu, v selském stylu z opalovaného dřeva a stylovými dekoracemi o kapacitě 50 míst a salonkem pro 15 až 20 osob. Další část tvoří oblíbená Vinárna, ve které se nachází boxy pro 5 až 15 osob, s celkovou kapacitou 30 osob. K restauraci také patří stylová letní zahrádka s kapacitou 50 míst. K dispozici je i salónek.

Náš podnik je restaurace s penziónem o maximální kapacitě 13 lůžek.

Areál Dobré Pohody
Hradec nad Moravicí 152, 74741 Hradec nad Moravicí
Kontaktujte provozovatele
+420 603 562 636

Areál Dobré Pohody naleznete v obci Žimrovice v překrásném podhůří Nízkého Jeseníku, v údolí řeky Moravice. Jsme obklopení lesy a přírodou, vede zde spousta stezek pro cyklisty i turisty. Po pár minutách chůze dojdete k nejromantičtějšímu zámku v ČR v Hradci nad Moravicí, ještě blíže je přírodní koupání v žimrovickém splavu.

Náš penzion poskytuje ubytování jak pro jednotlivce, tak pro celé skupiny. Můžete si vybrat:

 • 14 pokojů (dvou, tří a čtyřlůžkové) se společným sociální zázemím
 • 5 pokojů s vlastní koupelnou a WC, televizí.
 • Vybavený apartmán s TV pro 8-10 osob s vlastním vstupem
 • 1 bezbariérový pokoj včetně sociálního zařízení
 • Součástí je společenská místnost s TV, stolním fotbalem, kuchyňskou linkou.

Naše zahrada je plně k dispozici, pokud dáváte přednost přírodě. Můžete zde postavit svůj stan či zaparkovat svůj karavan. Elektrické přípojky, ohniště, sociální zázemí v budově s restaurací jsou Vám plně k dispozici.

Zámek Šilheřovice
Zámecká 1, 74715 Šilheřovice
Kontaktujte provozovatele
+420 607 150 000

Zámek obklopuje rozsáhlý anglický park se vzácnými dřevinami z celého světa a jedno z nejrozsáhlejších 18-ti jamkových golfových hřišť v ČR. V zámeckém parku se nachází také Lovecký zámeček, který slouží veřejnosti jako restaurace.

Budova zámku je trojkřídlá, jednopatrová s mansardovou nástavbou. Při dvorní straně je u každého křídla vedlejší, stejně vysoká budova s bohatě zdobenou fasádou. Celý objekt tak navozuje tvar písmene E s nádvořím, které slouží hostům jako parkoviště.

V současné době je zámek částečně přístupný veřejnosti pro konání komerčních akcí, hostin, svateb, recepcí, plesů apod..

Hotel Golf Šilheřovice
Sokolská 376, 74715 Šilheřovice
Kontaktujte provozovatele
+420 607 150 000

Hotel Golf v Šilheřovicích se nachází v bezprostřední blízkosti golfového hřiště.

Hotel Golf je SAMOOBSLUŽNÝ GARNI HOTEL a nabízí ubytování s kapacitou hotelu až 44 osob.

Všechny pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením (WC a sprchový kout, fén) , televizí se sat. příjmem.

K dispozici je vlastní parkoviště, které je pro návštěvníky hotelu zdarma.

Turistická informační centra

Turistické informační centrum Kravaře
Alejní 377/24, 74721 Kravaře
Kontaktujte provozovatele
+420 730 152 199

Náplní činnosti TIC Kravaře je především poskytování komplexních bezplatných informací z oblasti cestovního ruchu a služeb s nimi spojenými.

Poskytujeme:

 • Informace o ubytovacích a stravovacích možnostech a monitorování kulturních a sportovních akcí v regionu
 • Nabídku informačních a propagačních materiálů o přírodních, historických a kulturních památkách vztahujících se především k mikroregionu Hlučínsko, turistické oblasti Opavské Slezsko a k turistickému regionu Severní Morava
 • Informace o kulturních, společenských a sportovních akcích
 • Informace o dopravě
 • Pomůžeme Vám naplánovat výlety, nebo cyklistické trasy dle Vašich možností
 • Nabídku cyklistických a turistických map

Prodáváme:

 • Upomínkové předměty a suvenýry
 • Regionální literaturu
 • Vstupenky do zámeckého muzea
Turistické informační centrum Hlučín
Zámecká 286/4, 74801 Hlučín
Kontaktujte provozovatele
+420 595 041 617

Poskytujeme:

 • turistické informace
 • informace o ubytování ve městě a okolí
 • informace o institucích, obchodech, službách a podnikatelských subjektech
 • informace o kulturních, společenských a sportovních akcích
 • propagační materiály, letáky, brožurky

Prodáváme:

 • mapy, turistické průvodce, publikace, regionální literaturu
 • suvenýry - pohlednice, odznaky, erby, klíčenky, šperky, keramiku
 • turistickou známku č. 1133 - město Hlučín, turistickou známku č. 695 - Areál Čs. opevnění Hlučín - Darkovičky
 • vstupenky na výstavy Muzea Hlučínska a na jiné kulturní akce
 • prodejní místo výrobků Chráněné dílny Charity Hlučín
 • prodejní místo vybraných výrobků s certifikátem regionální značky Opavské Slezko
 • prodejní místo sítě Ticketstream a Colosseum Tickets
 • možnost využití platby kartou
Turistické informační centrum Hradec nad Moravicí
Podolská 156, 74741 Hradec nad Moravicí
Kontaktujte provozovatele
+420 595 173 043

Turistické informační centrum Hradec nad Moravicí bylo založeno v září 1997.
Je členem A.T.I.C. ČR, držitel certifikátu kategorie C v Jednotné klasifikacé turistických informačních center (TIC) ČR.

Poskytuje bezplatně informace:

 • o službách všeho druhu
 • o podnicích, firmách, prodejnách a jiných organizacích
 • o ubytovacích, stravovacích zařízeních a volnočasových aktivitách
 • o kulturních a sportovních akcích na území města a v blízkém okolí
 • o kulturních památkách a přírodních atraktivitách
 • o turistický a automobilových trasách na území ČR
 • o vlakových, autobusových a letových spojích v ČR i Evropě

Nabízí k prodeji:

 • publikace a knihy o městě a zámku
 • partkovací hodiny
 • regionální produkty
 • pohlednice, mapy, turist. průvodce, upomínkové a sběratelské předměty, turistické známky, nálepky a vizitky, turistické deníky
 • turistické karty
Turistické informační centrum Opava
Horní náměstí 381/67, 74601 Opava
Kontaktujte provozovatele
+420 553 756 143

V Turistickém informačním centru Vám rádi poradíme, jak v Opavě trávit volný čas, kde se konají zajímavé akce nebo výstavy. K dispozici Vám bude široký sortiment propagačních předmětů s tematikou města, regionálních produktů z oblasti Opavské Slezsko, map a průvodců.