Prohlídka zámku Štáblovice

Štáblovice 1, 74782 Štáblovice
Zpět na výpis

Zámek Štáblovice - Neobjevený klenot Slezska

O aktivitě

Typ aktivity
Kultura a památky
Vhodné pro
Páry
Přátelé
Rodiny s dětmi
Senioři
Lze provozovat za počasí

Prohlídkový okruh „Příběh zámku a jeho majitelů“ seznamuje návštěvníky s historií samotného zámku, ale také odkrývá osudy příslušníků šlechtických rodů, které zde sídlily. V letošní sezóně budou poprvé k vidění některé kusy z původního mobiliáře, jež se na zámek po mnoha desetiletích vrátily.

Hlavní sezóna je uzavírána vždy v polovině listopadu speciálními svatomartinskými prohlídkami s názvem „Zámkem s číší vína“. Adventní a vánoční doba bývá na zámku ve znamení nejen slavnostního rozsvícení vánočního stromu, ale také vánočních prohlídek vyzdobených zámeckých interiérů. Na zámku se slaví také Velikonoční svátky, během nichž je možné navštívit speciální velikonoční prohlídky. Zámek je otevřen pro návštěvníky vždy v sobotu a neděli, v červenci a srpnu také v pátek. Aktuální informace pro návštěvníky lze najít na webové stránce www.stablovice.cz.

ZOBRAZIT CELÝ POPIS
Zámek Štáblovice

Zámek ve Štáblovicích je usazen v mírném svahu naproti kostelu sv. Vavřince a shlíží na dění v obci již po dobu více než 500 let. V historii byl sídlem mnoha šlechtických rodů, přestál doby úpadku a ohrožení a zažil období rozkvětu a zvelebování. Od roku 2021 je otevřen veřejnosti, která může v rámci prohlídkového okruhu navštívit nejreprezentativnější prostory zámku. Průvodci a průvodkyně v dobových kostýmech provedou návštěvníky erbovním sálem nebo také renesanční síní zbudovanou v 16. století. Barokní schodiště je zavede do piana nobile zámku, kde si budou moci prohlédnout reprezentativní salóny, jídelnu, ale také prostory, v nichž měl poslední štáblovický baron svoji ložnici a pracovnu.


V zámeckém parku, jenž je volně přístupný ve dnech, kdy je otevřen zámek, je možné obdivovat původní staleté stromy, ale také křehkou krásu kvetoucích rostlin. A pro děti bude od prázdninových měsíců připravena objevná cesta za tajemstvími zámeckého parku.

Jak uplatnit benefit

Po předložení karty na pokladně (recepci), Vám bude poskytnuta sleva 15 % na komentované prohlídky.

BENEFIT s turistickou kartou

15% sleva na komentované prohlídky zámku.

Jak uplatnit benefit?
Kontakt
Zámek Štáblovice
Štáblovice 1, 74782 Štáblovice
Kontaktujte provozovatele
+420 602 228 228