Laser tag

K Srdečníku 168, 74757 Slavkov
Zpět na výpis

Pravá vojenská akce, která nemá obdoby! Přijďte si k nám zahrát a staňte se na chvíli pravým vojákem!

O aktivitě

Typ aktivity
Sport a aktivity
Zábava a akce
Vhodné pro
Páry
Přátelé
Rodiny s dětmi
Lze provozovat za počasí
Časová náročnost
1 hodina

Čistý herní čas je 20 minut. Ke každé hře je nutné připočítat okolo 20 minut pro nutnou instruktáž, nastavení dle vašich požadavků, přiřazení jmen a tisk výsledků po skončení hry.

Co je laser tag?

LaserTag je volnočasová adrenalinová hra pro 4-14 hráčů simulující boj s realistickými replikami skutečných zbraní na hřišti plném úkrytů a překážek. Více hráčů ovšem znamená více terčů a tím pádem i více zábavy! Hra je určena pro muže, ženy, dospělé i děti, kteří chtějí zažít skvělou zábavu a odreagovat se.

LaserTag byl vyvinut v 70. letech minulého století jako cvičný program speciálních jednotek armády USA a je používán i v jiných ozbrojených složkách po celém světě pro výcvikové účely. Jednotliví vojáci mají malé laserové senzory umístěné na výstroji, které detekují když je voják zasažen. Každý laserový vysílač je nastaven tak, aby napodoboval efektivní rozsah zbraně, na které se používá. Systém prošel několika etapami vývoje a používá se dodnes.
LaserTag využívá technologie infračervených paprsků (stejně jako vaše dálkové ovládání k TV). Tyto paprsky nahrazují létající projektily takže se jedná o naprosto bezpečnou hru vhodnou pro všechny bez rozdílu věku. Virtuální „střela“ je 100% bezpečná a to i pro oči. Není potřeba používat žádné ochranné prvky ani speciální oblečení: hráči hrají ve svém vlastním sportovním oblečení a obutí. Military outfit ke hře jistě patří, není však podmínkou. Největší výhodou laser tagu je jeho nenáročnost. Nemusíte jako u paintballu shánět speciální vybavení a obávat se suvenýru v podobě bolestivých modřin po zásahu projektilem. Naopak. Zásah v laser game nebolí, hra je zcela bezpečná a nevyžaduje zvláštní fyzickou zdatnost. Hra je ale zároveň akčnější, napínavější a také vizuálně atraktivnější.

LaserTag je rovněž šetrný k životnímu prostředí protože se střílí pouze paprskem. Nepoužíváme žádné barevné kuličky jako u Paintballu nebo dokonce plastové jaku u Airsoftu. Paprsek dokáže za optimálních světelných podmínek dokáže zasáhnout cíl až na 200 metrů.

Základni vybavení hráčů
Hráč obdrží 2 hlavní součásti: zbraň a přijímač zásahů - čelenku (headset), který si nasadí na hlavu jako čelenku. Obě tyto části spolu komunikují bezdrátově a není tak potřeba žádných kabelů.

ZBRANĚ
Díky přidáním polymerních složek je tělo zbraní velice odolné vůči nárazu. Zbraně spolu neustále bezdrátově komunikují. To umožňuje například to, že při zásahu se střílejícímu hráči ozve feedback zvuk, že trefil soupeře. Každá zbraň má daný počet střel v zásobníku a daný počet těchto zásobníků. Po vystřílení zásobníku je nutné znovu nabít pomocí tlačítka na zbrani. Na boku zbraně je displej zobrazující počet životů, počet zbývajících střel nebo počet zásobníků. Zbraň také obsahuje detektor zásahu a během střelby zároveň bliká viditelným žlutým světlem ve směru střelby (prozradí střelce ve hře po tmě). Reproduktor na každé zbrani oznamuje start hry, střelbu, zásahy, poslední život, smrt, konec hry, přijaté životy, atd. Není úplně jednoduché se trefit, jak by se na první pohled zdálo - je opravdu nutná základní zručnost v míření. Pro úspěšný zásah tak není užitečné „kropit“ celé hřiště, ale spíš přesněji mířit. Během chvíle hraní se však hráč se zbraní sžije. Na konci hry je ze zbraní automaticky vyčtena databáze všech zásahů a každý hráč obdrží vytištěnou tabulku s výsledky.

AK-12LT "PREDATOR"
Zbraň speciálně vyvinutá pro Lasertag je kopií nové série ruských útočných pušek Kalašnikov. Hmotnost - 1 kg. Délka - 70 cm. Dobíjení přes tlačítko na zbrani. Optimální dostřel - 200 metrů.

MP9-LT "PHOENIX"
Díky své malé váze je oblíbena nejenom u našich nejmladších hráčů, ale ocení ji také ženy a hráči, kteří si chtějí naplno vychutnat dynamičnost hry Lasertag. Hmotnost - 0,78 kg. Délka - 39 cm. Dobíjení přes tlačítko na zbrani. Optimální dostřel - 200 metrů.

HEADBAND RGB (senzor zásahů)

Čidla na headbandu pokrývají celých 360 stupňu kolem hráče. Zásah od soupeře indikuje krátkým rozsvícením červené LED. Potah headbandu je pro každého hráče připraven čistý. Zakrývání nebo jiná manipulace s headbandem během hry je zakázána a nepoctivý hráč může být na dálku diskvalifikován.

Doplňkové vybavení
Pro rozmanitost scénářů používáme další herní prvky a doplňkové vybavení:

Záchytný bod (Checkpoint)
Po zásahu do vrchní plochy bodu se rozsvítí diodový pásek barvou týmu, který jej zasáhl – tím je tento bod obsazen. Obsazení tohoto bodu se může několikrát střídat během boje. Elektronika uvnitř zařízení dokáže zaznamenávat dobu mezi zásahem jedné a druhé bojující strany. Jeden ze způsobu vítězství ve hře je právě obsazení a udržení tohoto bodu na předem stanovený čas. Čas se dá nastavit od dvou do třiceti minut v mezikrocích 2, 4, 6, 8, 10, 20 a 30 minut. Použít se dají až tři body a to v závislosti na typu scénáře či počtu hráčů.
Lékárnička (Smart Kit)
Toto zařízení umožní návrat hráče do hry a dobití nábojů. Použití: Boj o vlajku, boj o záchytný bod, další taktické scénáře.

ZOBRAZIT CELÝ POPIS
Lasertag Opava

Připravili jsme pro vás hřiště o rozloze 3000 m2, kde můžete využít cca 50 úkrytů a překážek. Naše hřiště se nachází ve Slavkově u Opavy. Hřiště je velmi dobře dostupné MHD i automobily, které je možné parkovat přímo u hřiště nebo u přilehlé čerpací stanice.


Jak uplatnit benefit

Slevu lze uplatnit při online rezervaci, popřípadě po předložení turistické karty provozovateli aktivity.

BENEFIT s turistickou kartou

Zvýhodněné vstupné: sleva 10,-Kč na osobu/hru

Jak uplatnit benefit?
Kontakt
Lasertag Opava
K Srdečníku 168, 74757 Slavkov
Kontaktujte provozovatele
+420 606 707 300