Oldřišov ve staletích

K Zámku 246, 74733 Oldřišov
Zpět na výpis
Rezervovat aktivitu
(Aktivitu lze zakoupit pouze na 90 dní dopředu)

Expozice představuje dlouhou a pohnutou historii jedné z nejstarších obcí na Hlučínsku, příběhy jejich obyvatel, zdejší farnosti, školy, obecních spolků, několikeré změny hranic, vznik Hlučínska, období první československé republiky, válečné boje i obnovu až do současnosti.

O aktivitě

Typ aktivity
Kultura a památky
Vhodné pro
Páry
Přátelé
Rodiny s dětmi
Senioři
Lze provozovat za počasí
Časová náročnost
20 minut - 2 hodiny

Moderně koncipovaná prezentace oldřišovské historie osloví nejen dospělé návštěvníky, ale je určena i žákům základních a středních škol v rámci výuky regionální historie.

Expozice vznikla v rámci projektu „Oldřišov – Pilszcz – oživlá historie“ podpořeném z mikroprojektu Euroregionu Silesia, který zahrnuje i obdobnou expozici v partnerské příhraniční polské obci Plšť (Pilszcz) vzdálené cca 3 km od Oldřišova.

ZOBRAZIT CELÝ POPIS
Zámek Oldřišov

Vítejte v Oldřišově,
v jedné z nejstarších obcí Opavska. Oldřišov vyrostl na severojižní obchodní cestě, vedoucí od nepaměti z Moravy do severních oblastí Baltu. V průběhu 17. a 18. století byl městečkem.
Obec Oldřišov leží necelých 10 km od města Opavy, nedaleko hranic s Polskem.

Jak uplatnit benefit

Vstupenku si můžete objednat online - pak stačí pouze zaplatit a přijde Vám vstupenka, kterou předložíte v muzeu. Výhodu získáte i na místě - stačí, když se prokážete turistickou kartou a bude Vám poskytnut benefit.

BENEFIT s turistickou kartou

1 + 1 vstupenka zdarma

Jak uplatnit benefit?
Kontakt
Zámek Oldřišov
K Zámku 246, 74733 Oldřišov
Kontaktujte provozovatele
+420 553 762 219
Web