SPA zóna

Veleslavínova 299/6, 74601 Opava
Zpět na výpis

Dopřejte si dokonalou relaxaci a únik od každodenních starostí...

O aktivitě

Typ aktivity
Relax a volný čas
Vhodné pro
Páry
Přátelé
Rodiny s dětmi
Senioři
Lze provozovat za počasí

SPA zóna

Saunování má blahodárné účinky na zdraví člověka, především jako prevence. Díky hlubokému prohřátí svalů a následnému zchlazení dochází k regeneraci, ale také k otužování organismu. Pravidelný pobyt v sauně zlepšuje imunitu, zpomaluje stárnutí, tělo se zbavuje škodlivých látek a posiluje kardiovaskulární systém. Dále se zvyšuje odolnost proti zánětlivým onemocněním horních cest dýchacích a civilizačním chorobám. A navíc se saunováním vyplavuje hormon štěstí endorfin, který podporuje dobrou náladu.


Finská sauna

95-105°C 20%

Finská sauna je po staletí prověřenou klasikou. Teplo sauny a prokysličení příznivě ovlivňuje bolesti svalů a kloubů, odstraňuje únavu a zároveň léčí nespavost. Zbaví vás nedostatečného prokrvení končetin a pocitu věčně studených nohou a rukou. Kromě toho se pocením zrychluje metabolismus, tedy i spalování tuků.

Bylinková sauna

65-75°C 25%

Suchá bylinková sauna je novým fenoménem. Ta vám kromě nižší teploty nabídne i aromaterapii. Atmosféru zde dotváří dekorace v podobě sušených bylin a nelze opomenout ani léčivý účinek jednotlivých vůní. Je ideální pro děti, těhotné ženy, ale i pro osoby trpící astmatem.

Infra sauna

Dřevěný interiér je vyhříván speciálními infrazářiči, které jsou umístěny po stěnách. Léčivé účinky nastávají již při teplotě 40 °C. Doba pobytu v infrakabině se doporučuje přibližně 20-40 minut. Infrasauna pomáhá při rehabilitaci pohybového ústrojí a ulevuje od bolesti. Mohou jí navštěvovat i silní alergici, kardiaci a lidé, kteří mají problémy s krevním tlakem. Udává se, že při klasickém saunování se potem vyloučí 5 % toxických látek a v infrasauně je to až 15 %.

Sauna na terase

85-95°C 25%

V prostorách terasy se nachází velká suchá finská sauna o kapacitě 45 osob. Při jejím budování bylo našim hlavním záměrem spojit příjemné saunování s odpočinkem na čerstvém vzduchu a provádění tzv. saunových rituálů. Součásti terasy je také relaxační prostor pod širým nebem s venkovními lehátky a nechybí zde ani vnitřní posezení s bohatě zásobeným barem.

Denní otevírací doba od 14 do 22 hodin.

Saunové rituály

Jedná se o zpestření saunování, při kterém saunér polévá horké kameny vodou s vonnými esencemi, čímž se zvyšuje vlhkost a teplota v sauně. Poté se za hudebního doprovodu pomocí různých technik ručníkem rozvíří horký vzduch, čímž dochází k zintenzivnění celého saunovacího procesu a k blahodárné aromaterapii. Celý rituál trvá přibližně 10-15 minut.

Několikrát ročně pořádáme akce s názvem Saunování při svíčkách, během kterých vznikají zážitkové večery na různá témata. Saunéři si pečlivě připraví choreografie a výsledné představení je navíc podpořeno kostýmy, kulisami a vizuálními efekty. Tímto se stává saunování nezapomenutelným zážitkem.

Solná pára

45-50°C 100%

Jedná se o prostor, který připomíná solnou jeskyni, kde je v podobě jemné mlhoviny rozprašován solný roztok. Slané klima působí blahodárně na regeneraci pokožky, pomáhá při ekzémech a k uvolnění dýchacích cest. Doporučená doba pobytu je okolo 15 minut.

Aroma pára

45-50°C 100%

V této lázni je možné inhalovat páry s éterickými oleji nebo bylinnými esencemi. Díky vysoké vlhkosti vzduchu má blahodárný vliv na dýchací cesty. Stejně jako klasická sauna, také pára zbavuje napětí, uvolňuje tělo a pomáhá odstranit nahromaděný stres. V obou párách se můžete těšit na efekt hvězdného nebe s proměnlivým zabarvením.

Bazén

27-29°C

V prostorách SPA je k dispozici osvětlený bazén o velikosti 6,5 x 3,5 m a hloubce 1,3 m. Je určen k relaxaci, některým druhům rehabilitace a uvolnění. Bazén je volně přístupný po celou otevírací dobu SPA zóny.


Kneipova lázeň

40-42°C 10-12°C

Kneipova lázeň je vodoléčebná otužovací procedura, která je založena na procházení vodou s různými teplotami. Pro její nejlepší účinky doporučujeme přešlapovat v bazénku s teplou vodou po dobu 1 minuty a v bazénku se studenou vodou přibližně 10 sekund. Tento cyklus je vhodné několikrát opakovat. Končit by se mělo ve vodě studené a poté je zapotřebí vysušit nohy do sucha.

Odpočívárny

Umocněte své pocity z relaxu v příjemné atmosféře našich odpočíváren. Během jednotlivých cyklů, a v prvních chvílích po saunování, může být vaše tělo unavené, proto je třeba ho nechat chvíli odpočinout. Tato část saunařské terapie je velice důležitá. U nás najdete hned šest odpočíváren. Jednu na terase a pět uvnitř. Všechny jsou vybaveny komfortním nábytkem pro vaše pohodlí a příjemné zklidnění organismu.

ZOBRAZIT CELÝ POPIS
Health Park

HEALTH PARK je špičkové wellness centrum, které nabízí širokou paletu aktivit a služeb pro váš volný čas. U nás si můžete nejen aktivně zasportovat, ale také se zrelaxovat a odpočinout si. Našim cílem je poskytnout vám příjemné místo pro znovuobnovení tělesné i duševní pohody.

V našem wellness centru najdete pod jednou střechou fitness zónu s rozmanitou nabídkou posilovacích strojů a kvalitně vybavenou kardio částí. O patro výše na vás čeká moderně zařízená funkční zóna. K dispozici je také prostorný aerobní sál, ve kterém probíhají cvičební lekce se zkušenými instruktory.

Součástí komplexu je také rozsáhlá SPA zóna, kde se můžete těšit na relaxační a ochlazovací bazén, whirlpool, kneippův chodník, solnou a aroma páru, finskou a bylinkovou saunu, infrasaunu a saunu pod širým nebem. Nechybí zde ani prostor pro odpočinek a bar pro vaše osvěžení. V naší nabídce máme i různé druhy masáží, ze kterých si určitě vybere každý.

Jak uplatnit benefit

Po předložení platné turistické karty získáte kávu zdarma.

BENEFIT s turistickou kartou

Káva zdarma.

Jak uplatnit benefit?
Kontakt
Health Park
Veleslavínova 299/6, 74601 Opava
Kontaktujte provozovatele
+420 725 045 190