H.E.A.T. cvičení

Boženy Němcové 1/20, 74601 Opava
Zpět na výpis

Udělejte něco pro sebe a přijďte si dát pořádně do těla. Nebudete litovat!

O aktivitě

Typ aktivity
Sport a aktivity
Vhodné pro
Páry
Přátelé
Lze provozovat za počasí
Časová náročnost
1 hodina

H.E.A.T. centrum Opava

H.E.A.T. jsou začáteční písmena čtyř anglických slov – High Energy Aerobic Training. Dají se volně přeložit jako: „Aerobní cvičení s vysokým energetickým výdejem“.

H.E.A.T. reprezentuje nový systém aerobního cvičení s výrazným efektem na lidský organismus.

H.E.A.T. je nový fitness program. Je zcela inovační jak z hlediska způsobu cvičení, tak z hlediska prostředků k jeho realizaci. Představuje cvičení vycházející z přirozeného lidského pohybu – chůze.

H.E.A.T. využívá speciálního běžícího pásu Maxerrunner®.

Filosofie
H.E.A.T. představuje zcela bezpečné aerobní cvičení, díky němuž jedinec dosahuje svého osobního cíle. Určit si cíl a prostřednictvím cvičení jej dosáhnout – to je hlavní filozofie H.E.A.T. !

H.E.A.T. je určený pro všechny věkové kategorie. Mohou jej s úspěchem aplikovat náctiletí, ale i lidé v důchodovém věku.

H.E.A.T. vychází z energie skupinového cvičení. Každý jedinec tak v průběhu lekce zdolává své cíle v rámci skupinky za doprovodu motivující hudby.

Prostřednictvím H.E.A.T. lze efektivně dosáhnout požadovaného fyziologického efektu – redukce hmotnosti, zlepšení tělesné kondice, aerobní vytrvalostní trénink, trénink a příprava profesionálních sportovců.

V porovnání s jinými aerobními aktivitami reprezentuje H.E.A.T. bezpečné cvičení s výraznějším fyziologickým efektem. Je skvělou přípravnou činností pro všechna ostatní kardiovaskulární cvičení. H.E.A.T. je vyvinutý tak, aby odpovídal individuálním požadavkům každého jedince a maximalizoval efektivitu jeho cvičení. Umožňuje spálit v průměru 500 až 700 kilokalorií za 1 lekci (45 min).

Historie
Zakladateli H.E.A.T. jsou Max Grossi a Marika Moretti, již více než 20let uznávané osobnosti ve světě fitness. Program byl poprvé představen roku 2002 na festivalu v italském RIMINI. Lidé měli možnost poznat unikátní mechanický pás Maxerrunner, jediný mechanický pás na světě se systémem plynulého zdvihu během pohybu a tím ideálního nastavení sklonu. Tento systém je chráněn patentem. Rok 2002 byl ale pouze startovní čára a od této doby se neustále vyvíjely jak jednotlivé techniky, tak i pás samotný a dnešní podoba představuje odzkoušený a kvalitní stroj, na němž jsou cvičení prováděna s maximální efektivitou, plynulostí a přirozeností.

V dnešní době je H.E.A.T. rozšířen nejen v Itálii a ČR, ale i v USA, Číně, Rusku, Bulharsku, na Slovensku, v Německu, Španělsku a dalších zemích. Celkový počet center přesahuje 150 a počet instruktorů je téměř 700. Do ČR byl H.E.A.T. dovezen v roce 2007 a od té doby bylo otevřeno přes 55 center a vyškoleno více než 400 instruktorů.

Tvůrci
H.E.A.T. je dítětem dvou italských osobností známých ve světě fitness a power yogy – Marika Moretti a Max Grossi. Při tvorbě H.E.A.T. u vycházeli z dlouholeté zkušenosti z oblasti fitness, ale hlavně ze zkušeností získaných pohybem ve vysokohorském terénu. Ty pak aplikovali na cvičení, která H.E.A.T. představuje. Z trekkingu, joggingu a jednoduchého, ale účinného walkingu (chůze), vybrali nejprospěšnější a nejúčinnější aspekty. Výsledkem je kombinace technik, která považuje za základní prvek walking a jeho rozvoj, z něhož se vyvinul „Power walking“, představující využití maximální síly a rychlosti chůze. Toto spojení technik umožňuje kompletní činnost celého těla a zároveň znamenité kardiovaskulární cvičení. Aby mohli být simulovány horské podmínky v prostředí fitness center a tělocvičen, vyvinuli pro tyto účely společně Max a Marika mechanický běžecký pás Maxerrunner®.

Společnost GMM TRAINING s.r.l. založili Max Grossi a Marika Moretti. Její sídlo je v Římě v Itálii. Společnost je tvůrcem H.E.A.T.u a speciálního pásu Maxerrunner®. Obě tyto značky jsou celosvětově registrované.

ZOBRAZIT CELÝ POPIS
H.E.A.T. Centrum

H.E.A.T. jsou začáteční písmena čtyř anglických slov – High Energy Aerobic Training. Dají se volně přeložit jako: „Aerobní cvičení s vysokým energetickým výdejem“.

Představuje cvičení vycházející z přirozeného lidského pohybu – chůze. H.E.A.T. využívá speciálního běžícího pásu Maxerrunner® Máme 11 originálů.

H.E.A.T. CENTRUM Opava je jediné centrum, kde tyto pásy máme, proto neváhejte přijďte mezi nás a sami se přesvědčte, že obyčejná chůze je zajímavý pohyb, který lze využít ke spalování, treninku či jako doplňkový sport k jiné aktivitě. Úspěšně lze této pohybové aerobní činnosti využít i k přípravě vrcholových sportovců. Hlavní výhodou je, že tento sport je určen pro všechny věkové skupiny.

Proto jsou různé cesty, ale každý jedinec má svůj cíl, kterého chce dosáhnout

Jak uplatnit benefit

Na cvičení je nutná rezervace předem. Cvičení si můžete objednat online - pak stačí pouze zaplatit a přijde Vám vstupenka, kterou předložíte na cvičení. Výhodu získáte i na místě - stačí, když se prokážete turistickou kartou a bude Vám poskytnut benefit.

BENEFIT s turistickou kartou

1 + 1 osoba zdarma.

Jak uplatnit benefit?
Kontakt
H.E.A.T. Centrum
Boženy Němcové 1/20, 74601 Opava
Kontaktujte provozovatele
+420 739 517 512