Prohlídka areálu dětského ranče Hlučín

Celní 1996/10b, 74801 Hlučín
Zpět na výpis

Vítejte na místě bez bariér, kde je integrace zdravotně postižených samozřejmostí. Má Vaše dítě rádo zvířata? Chtělo by se svézt na koni nebo si jen pohrát v krásném prostředí na dětském hřišti? Tak to jste tady správně!

O aktivitě

Typ aktivity
Zábava a akce
Vhodné pro
Rodiny s dětmi
Senioři
Lze provozovat za počasí
Časová náročnost
1 hodina - 6 hodin

Myšlenka Dětského ranče: dveře Dětského ranče v Hlučíně jsou otevřeny všem. Jsou u nás vítáni handicapování, zdraví, velcí i malí, milovníci zvířat i každý, kdo se chce zapojit a pomoci.

Na jediném místě nabízíme celou škálu aktivit. Setkávají se při nich lidé, kteří se vzájemně mají čím obohatit – v jednom okamžiku jsou v areálu ranče přítomni zdraví, handicapovaní, děti i dospělí, pro něž je přirozené žít a fungovat „vedle sebe“, vnímat ty druhé jako přirozenou součást okolního světa a vzájemně si pomáhat.

Najdete u nás:

  • Jezdecký klub
  • PONY kroužek
  • Výuka jízdy na koni
  • Vodění na koni
  • Hipoterapie - rekondiční jízda
  • Pobytové programy pro MŠ, ZŠ
  • Příměstské tábory
  • MINIZOO
  • Dětské hřiště

Handicapovaným klientům poskytujeme komplexní rehabilitaci ve fyzické i psychické oblasti. Snažíme se zmírnit jejich případnou bolest a poskytnout jim co nejpřirozenější integraci. Naši zaměstnanci, koníci a zvířata pomáhají dětem s fyzickým i mentálním postižením, ale i klientům, kteří trpí dětskou mozkovou obrnou, autismem a jinými nemocemi či syndromy. Pro handicapované provozujeme vedle léčby hipoterapii i sportovní aktivity. Mohou se u nás věnovat paravoltiži nebo paradrezuře. Prostřednictvím těchto aktivit jim umožňujeme zapomenout alespoň na chvíli na své postižení, nadchnout se pro sport, věřit si a překonávat překážky.

Rehabilitaci podporujeme také provozem malé rehabilitační ZOO. Najdete u nás zvířata charakteristická pro české vesnické dvorky, od koní přes poníky, kozy a ovečky až po králíky a slepice. Děti mohou zvířata krmit a hladit, čímž trénují drobnou motoriku a podporují psychiku. Dále provozujeme velké bezbariérové Integrované dětské hřiště na ploše 4500m² ,které disponuje hracími prvky pro handicapované děti jako je například zvýšené pískoviště a houpačka pro vozíčkáře.

Ranč zároveň slouží jako chráněné pracoviště a dílny se zaměřením na pěstitelství, rukodělné práce a zpracování dřeva.

ZOBRAZIT CELÝ POPIS
Dětský ranč Hlučín

Vítejte na místě bez bariér, kde je integrace zdravotně postižených samozřejmostí.

Snažíme se smysluplně naplnit volný čas dětí bez rozdílu věku a zdravotního stavu. Dáváme jim prostor pro vzájemná setkávání a hry, ve kterých se mohou rozvíjet a budovat si přátelské vztahy.

Pomocí koní a zábavných volnočasových aktivit chceme zároveň předcházet drogové závislosti a kriminální činnosti mladistvých.

Prostřednictvím hipoterapie pomáháme dětem trpících dětskou mozkovou obrnou, psychickými poruchami, poruchou pohybového ústrojí a roztroušenou sklerózou i dětem s nestabilním sociálním zázemím a těm, které se ocitly v nelehké životní situaci.

Provoz, veškerá činnost i výstavba na ranči probíhá díky finanční pomoci sponzorů a díky obětavým rodičům a dobrovolníkům.

Spolupracujeme s odborníky z řad pediatrů, psychologů, dětských neurologů i fyzioterapeutů – ti všichni poskytují poradenství i konkrétní pomoc bezplatně, v duchu motta: „Dnešní pomoc může být půjčkou do budoucna“.

Jak uplatnit benefit

Na pokladně se prokažte buď turistickou kartou a bude Vám poskytnut benefit. V případě online rezervace stačí předložit platnou vstupenku.

BENEFIT s turistickou kartou

K 1 vstupence pro dospělou osobu získáváte 1 vstupenku pro dítě zdarma.

Jak uplatnit benefit?
Kontakt
Dětský ranč Hlučín
Celní 1996/10b, 74801 Hlučín
Kontaktujte provozovatele
+420 731 442 604