Výstup na Hlásku

Horní náměstí 381/67, 74601 Opava
Zpět na výpis
Rezervovat aktivitu
(Aktivitu lze zakoupit pouze na 90 dní dopředu)

Chcete vidět Opavu a její okolí z výšky? Pak navštivte městskou věž Hláska, která stojí na Horním náměstí v centru města. Jedná se o 60 metrů vysokou věž, ze které při dobrém počasí dohlédnete až na vrcholky Jeseníků.

O aktivitě

Typ aktivity
Kultura a památky
Vhodné pro
Páry
Přátelé
Rodiny s dětmi
Senioři
Lze provozovat za počasí
Časová náročnost
30 minut - 1 hodina

Městská věž Hláska je veřejnosti přístupná každý rok od začátku dubna do konce září vždy v sobotu, a poté po celou dobu konání vánočních trhů v podvečerních hodinách.

A jaká je náročnost výstupu na věž? V budově Hlásky můžete do 4. patra vyjít schody nebo se svézt výtahem. Pak už však musí všichni pěšky. Ve věži na vás čekají železné a dřevěné příkré schody. Kolik je schodů celkem neprozradíme. Přijďte a nechte se překvapit!

V rámci výstupů můžete navštívit expozici Opava/Troppau.

Každou sobotu od 5. června za dodržení hygienických podmínek, 10–17 hod. (v případě nepřízně počasí může dojít ke změně).

ZOBRAZIT CELÝ POPIS
Radniční věž Hláska

Snad úplně nejznámější symbol a dominanta Opavy, budova radnice s typickou věží známá dnes pod názvem Hláska, vyplňuje východní prostor Horního náměstí. Poměrně komplikovaná a bohatá historie tohoto pomyslného centrálního bodu města jako by se odrážela i v různorodém a ne vždy srozumitelném pojmenování věže i samotné radnice. V minulosti názvy kolísaly mezi německým Turm, Stadtturm či Stadthausturm a výrazem Schmetterhaus pro dům pod věží či českými výrazy jako Hláska, městská věž nebo hodinářská věž bez odpovídajícího ekvivalentu pro samotný dům.

Jak uplatnit benefit

Rezervujte online - poté stačí předložení vstupenky (benefit Vám bude automaticky načten) a můžete vyrazit na věž. Nebo při předložení turistické karty Vám bude poskytnut benefit přímo na místě. Pokladna a vchod na věž se nachází přímo v budově radnice.

BENEFIT s turistickou kartou

1 + 1 vstupenka zdarma (první platící osobou je vždy dospělá osoba)

Jak uplatnit benefit?
Kontakt
Radniční věž Hláska
Horní náměstí 381/67, 74601 Opava
Kontaktujte provozovatele
+420 553 756 143
Web