Stálá expozice 2. světové války od roku 1938-1945

Mírová 23, 74724 Chuchelná
Zpět na výpis

Válečná expozice je určena především "mladším generacím", které již válečné hrůzy neprožily, aby měly možnost uvědomit si podstatu dějinných událostí a vyvarovat se chyb a omylů, jejichž důsledky si již lidstvo mělo možnost dříve prožít "na vlastní kůži".

O aktivitě

Typ aktivity
Kultura a památky
Vhodné pro
Páry
Přátelé
Rodiny s dětmi
Senioři
Lze provozovat za počasí

Vojenská expozice Muzea Chuchelná, kterou máte možnost zhlédnout, je výsledkem několikaleté práce několika nadšenců z řad historicko-vlastivědného sdružení. Členové tohoto sdružení se zabývají badatelskou prací v oblasti válečné historie zdejšího regionu.

Cílem této expozice je přiblížit široké veřejnosti historické skutečnosti válečných konfliktů, které se zde v minulosti udály a které ovlivňovaly osudy lidí a měnily svět.

Je důležité poznávat i historii míst, kde se člověk narodil či žije, protože jen tak zde může člověk najít vnitřní pocit sounáležitosti a poznat skutečný význam slova domov, vlast či vlastenectví. Chceme zde připomenout i občany, kteří se svým postojem či hrdinskými činy v minulosti zasloužili za naši svobodu a byli přitom ochotni obětovat i to nejcennější - svůj život.

ZOBRAZIT CELÝ POPIS
Muzeum Chuchelná

O vznik muzea se zasloužil především Klub vojenské historie International reenactig group K.M.B., který se zde od roku 2016 prezentoval svou aktivní činnosti v oblasti regionální historie. Členům K.M.B. se postupně podařilo prosadit myšlenku vzniku muzea a přesvědčit představitele obce i veřejnost o kulturním a společenském významu této instituce. Nachází se v budově č.p. 23, na adrese bývalého Obecního úřadu v Chuchelné.

Jak uplatnit benefit

Na pokladně muzea se prokažte platnou turistickou kartou a sleva je Vaše.

BENEFIT s turistickou kartou

Ke každé vstupence dostanete další zdarma.

Jak uplatnit benefit?
Kontakt
Muzeum Chuchelná
Mírová 23, 74724 Chuchelná
Kontaktujte provozovatele
+420 732 151 869