K dezertu káva zdarma

Janská 3014/7, 74601 Opava
Zpět na výpis

Kulturně-umělecký prostor - místo, kde se dějí věci.

O aktivitě

Typ aktivity
Kultura a památky
Vhodné pro
Páry
Přátelé
Rodiny s dětmi
Senioři
Lze provozovat za počasí

Kavárna KUPE je otevřená od úterý do neděle od 15:00 do 19:00 hodin. Nabízí lahodnou a silnou kávu v bio kvalitě, víno z Jižní Moravy, výborné zákusky a kromě běžného sortimentu nealkoholický nápojů také domácí limonády, z alkoholických nápojů pak míchané drinky nebo třeba medové speciality.

V kavárně probíhají výstavy studentů nebo absolventů fotografických škol. Příležitostně tady pořádáme komorní koncerty či hudební večery. Výrazným doplňkem je vzácné pianino, které nám věnovala rodina skladatele a klavíristy Ilji Hurníka.

Pro milovníky železnic jsou doslova fascinující vlaky, které několikrát do hodiny projíždějí kolem oken kavárny. Někdy to vypadá jako by vjížděly přímo do KUPE, než jen pár metrů před našimi okny na výhybce změní směr.

Jste srdečně zváni k posezení v kavárně v galerii.

ZOBRAZIT CELÝ POPIS
Vodárenská věž Opava - KUPE

V budově bývalé vodárenské věže je nyní galerie specializující se na výstavy fotografií, které připravujeme ve spolupráci s Institutem tvůrčí fotografie při Slezské univerzitě v Opavě. Dramaturgem výstav je doc. Mgr. Jiří Siostrzonek, Ph.D. Multifunkční sál nabízí možnost provozování kina, které probíhá nejméně dvakrát týdně, koncertů, besed, přednášek a dalších akcí. Prostor samotné věže a venkovní terasu doplňuje stálá výstava děl akademického sochaře Kurta Gebauera a v objektu je také příjemná kavárna.

Jak uplatnit benefit

Po předložení platné turistické karty dostanete zdarma kávu k dezertu.

BENEFIT s turistickou kartou

K dezertu káva zdarma.

Jak uplatnit benefit?
Kontakt
Vodárenská věž Opava - KUPE
Janská 3014/7, 74601 Opava
Kontaktujte provozovatele
+420 555 501 415